• Anasayfa / Arama Motoru Optimizasyonu / Çevrimiçi Varlığınızı Artıracak…

Çevrimiçi Varlığınızı Artıracak En Etkili Hukuk Bürosu Seo Stratejileri

Sosyal medya uzmanlarının size söyleyeceği gibi, bir gövdeyi saklamanın en iyi yeri Google’daki arama sonuçlarının ikinci sayfasıdır. Herhangi bir hukuk firması için SEO, potansiyel müşterileriniz sizi aradığında aradığınız etkiyi yaratmanızı sağlamak için bir numaralı araçtır. Yerel pazar üzerinde bir etki yapmak istediğinizde arama motorları en iyi arkadaşınızdır, ancak doğru kullanmazsanız sizi acımasızca gömeceklerdir.

1. Blog Başlat

İnsanlar bir şey aramak için bir arama motoru kullandıklarında, belirli bir hizmet arıyorlar veya bir sorunun cevabını arıyorlar. Hukuk blogu, her iki arama türünü de yakalamanızı sağlamak için gizli silahınızdır. Ortak hukuki kaygılara cevap vererek başlayın ve her makaleyi bu sorunların çözümü olarak hizmetlerinizle sonlandırın.

Bir blog aynı zamanda yerel izleyicilerinize bağlanmak için harika bir yoldur. Okuyucularınıza hukuk firmanız ve uzmanlığınız hakkında bilgi edinme fırsatı vermektedir.

Ortaklarınızın ve çalışanlarınızın kim olduğunu herkesin bilmesini sağlayın. Avukatlarınıza geçmişte hizmet ettikleri veya yardım ettikleri kişilerin anonim hesaplarını yazmalarını sağlayın. Bu sayede bu hikayeler ve gördüğünüz olumlu sonuçlarla donanmış potansiyel müşteriler sizinle çalışıp çalışmama konusunda daha bilinçli kararlar verebilirler.

Arama motorları ayrıca, daha yüksek arama motoru sıralamalarına sahip bir blogu olan URL’leri ödüllendirir. Arama motorları sık güncellenen siteleri tanıtır. Blogunuz, URL’nizi sık sık aramalarla alakalı faydalı içeriklerle güncelleme fırsatı sunar.

2. İş Rehberlerini (Dizinlerini) Ele Geçir

Sarı sayfaların yokluğunda, şirketler hakkında eskisi gibi bilgi edinme yolu yoktur. (Artık daha kolay yollar vardır) Bu eski kalın dizinler, saatlerce sıkıcı aramalar yapmamızı sağlamıştır. Şu anda olduğu gibi iş rehberleri sayesinde, artık hızlı bir arama ile işletmeler, saatler, konumlar ve hatta hepsinin incelemelerini öğreniyoruz.

Google My Business‘tan Yelp’e ve Avvo’ya tüm işletme dizinlerinin kontrolünü ele geçirin. Ardından, bu siteler hakkında inceleme isteyen en iyi ve en önemli müşterilerinizden bazılarına ulaşın. Uzmanlığınıza dayanarak, müşterilerinizin en çok hangi siteleri kullandığına dair bir ipucunuz olur, bu yüzden onlara odaklanın.

3. Sosyal Medyayı Tanıtın

Sosyal medya, yasalarınızla siyasi tartışmalara girmeniz veya oynayan kedilerin videolarını görmek için bir yer değildir. Hukuki sosyal medya, ülkedeki meraklı girişimciler ve hukuk firmaları için bir pazarlama aracıdır.

Firmalar, sosyal medyanın doğrudan pazarlarını hedeflemenin güçlü bir yolu olduğunu fark ettiler ve bu sayede sosyal medya sitelerinin sağladığı araçları kullanarak izleyicilerini dikkatlice ve doğrudan hedefleyebildiler. Büyük bir posta patlaması göndermek veya boşa izlenim oluşturacak bir reklam panosu satın almak yerine, sosyal medya insanları yaşa ve yere dikkatlice çeviren bir filtre uygular.

Tüm reklam gelirinizi sosyal medyaya koymayın, ancak adınızı en çok görmesi gereken kişilere çıkarmak için bir araç olarak bakın. Sosyal medya, insanlara kim olduğunuzu, uzmanlık alanınızı ve firmanızın adının ne olduğunu bildirmek için en iyi bahistir. Markanızı sosyal medyada tanıtmak, aradığınız etkiyi düşük bir maliyetle ve düşük bir çabayla elde etme şansı verir.

4.Doğru Anahtar Kelimeleri Kullanın

Müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu anahtar kelimeleri kullanmıyorsanız, çok sayıda arama sonucunu kaçırır ve aradığınız erişimi elde etmek için mücadele edersiniz. Anahtar kelimeler artık SEO için her şey olmasa da yine de büyük bir etki yaratmaktadır.

Anahtar kelimelerle nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, kendi başınıza birkaç test aramasıyla başlayın. Hukuk bürosunu firmanızın adını kullanmadan bulmak için bir arama motoru kullanmayı deneyin. Konuma ve uzmanlığa göre arama yapın ve ne kadar üst sıralarda bulunduğunuzu öğrenin.

İstediğiniz kadar sıralama yapmıyorsanız, anahtar kelimelerinizi kullanma şeklinizi değiştirin. Konumunuzu, mahallenizi ve şehir adınızı makul sıklıkta kullanmanız gerekir. Google’ın yetkinlik aradığına dikkat edin, bu yüzden saçma ifadeler veya kelime öbekleri ekleyerek kendi sayfanızı spam göndermeyin.

Sıraladığınız anahtar kelimelerin listesini yapın. Rakiplerinizin sizden daha üst sıralarda yer aldığı ikinci bir anahtar kelime listesi yapın. Bu anahtar kelimelerin daha fazlasını sayfanıza ve blog yayınlarınıza ekleyin.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir