• Anasayfa / Dijital Reklamcılık / Her İşletme Sahibinin…

Her İşletme Sahibinin Bilmesi Gereken Markalaşmanın 6 Temel Faydası

İşinize başladığınız ilk günlerde muhtemelen hayati görevlere odaklanmıştınız. Müşterilerin isteklerine cevap aramak veya onların sıkıntılı durumlarına çözüm bulmak..

Ofisinizi açtınız tüm satış ağlarınızı oluşturdunuz ve kaosun herhangi bir yerinde bir web sitesi açmayı başardınız. Şimdi, işinizin gelişimini düşünmenize izin veren daha istikrarlı bir rutinde çalışıyorsunuz.

Anlatılanlar ve yol haritamız boyunca sık sık markalaşma terimine rastlayacaksınız. İl etapta önemsiz birtakım işler silsilesi gibi görünebilir, ama değil. Markalaşmanın faydaları var ve onlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Haydi önemli avantajlardan 6’sını inceleyip keşfedelim.

  • İşinize İlişkin Kendi Algınızı Geliştirirsiniz

Bir işletme ürün veya hizmetlerden, çalışanlardan ve destek altyapısından oluşur. Binaları ve Ethernet kablolarını düşünün. İşte bir işletme sahibi bu bir birbirinden bağımsız yapıları bile çok iyi biliyor.

Marka daha soyut bir şeydir. Diğer unsurları çevreleyeni işinizin kişiliği ve ilkeleridir. Bu daha önce ciddi olarak düşünmemiş olabileceğiniz bir şey.

Markanızı tanımlamak, işletmeniz hakkında sorular sormak anlamına gelir. İşletmenizi güzel veya benzersiz yapan nedir? Müşteriler işinizden ne bekleyebilir?

Yol gösterici yıldızınız iyi mi? Bu, tüm markanızın müşterilere iyi gelmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu soruları keşfetmek, işinizi ve potansiyel müşterilerinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur.

  • Müşteri Sadakati Sağlar

İyi bir marka, insanların yaşam tarzlarına ekledikleri bir şeydir. Kişisel kimliğinin bir parçası haline gelir. Tabii ki, bu markanın tanımlanabilir bir şey anlamına geldiğini gösterir.

Diyelim ki aşağıdakileri içeren bir fitness ile ilgili yazılım paketi sunan bir başlangıç kiti çalıştırıyorsunuz:

-kalori sayacı

-yemek planlayıcısı

-ağırlık sayacı

-egzersiz programı

Yazılım paketinin kendisi bir marka oluşturmaz. Ancak “yaşam boyu sağlığı sürdürmek” gibi bir yol gösterici ilke sizi tanımlamaya başlar.

Şimdi, dost canlısı bir topluluk forumuna, sağlıkla ilgili içeriğe ve farklı yaş grupları için rehberli çalışmalara katılabilirsiniz. Bunların hepsi yol gösterici prensibi destekliyor. Sadakat sağlayan bir marka ile donanıyorsun.

  • Değere Göre Fiyat Verdirir

İsimsiz markalar maliyetle rekabet eder, çünkü kendilerini isimsiz markalardan ayırt etmelerinin tek yolu budur. Değere veya algılanan değere dayalı güçlü markalar.

Ekonomik otomobillere karşı lüks otomobillere bakın. Lüks otomobiller güçlü ve köklü markaların tadını çıkardıklarından, o lüksün algılanan değerine fiyat verebilirler.

Güçlü bir marka kurduğunuzda, ürün veya hizmetinizin daha iyi bir değer sağlaması temelinde fiyat alabilirsiniz.

  • Yatırım Almayı Kolaylaştırır

Her işletme dış yatırım yapmayı istemez, ancak bu yeni başlayanlar arasında yaygın bir uygulamadır. Ürününüz veya hizmetiniz pazardaki bir ihtiyacı karşılamalı ve bu durum büyük denklemin sadece bir kısmıdır.

Yatırımcılar genellikle bir ürün veya hizmetin pazarda gerçek bir şansı olup olmadığını ölçebilirler. İlgilendikleri maddi olmayan kısım, markanızın kamuoyuyla ortak bir tutum yakalayıp yakalayamayacağıdır.

Herkes daha iyi bir fare kapanı yapabilir. Ama kimse insanların daha iyi fare kapanı istemesini sağlayamaz. Bu sağlam bir markanın sizin için yaptığı şeydir. Bu markaya sahipseniz, yatırımcıları sizinle ortaklık kurmaya daha çok ilgi gösterir.

  • Daha Fazla Tavsiye

Güçlü bir marka, başlangıçta yönlendirmeler almaz. İnsanlar markanıza satın aldıkça, satın alanlar daha çok kişiye sizin işinizi tavsiye etmeye başlarlar.

Yeni insanlar markanıza girerken, süreç kendini tekrar eder.

Bu marka odaklı organik yönlendirmelerin kendi başına gerçekleşmesine izin verebilirsiniz. Eğer markanız ve hizmetiniz gerçekten standartların üstündeyse, bazı temel tavsiye pazarlamacılığı ile birlikte sürece yardımcı olabilirsiniz.

  • Profesyonellik Gelişim Katmanını Etkiler

İyi bir marka yönetim kurulu nazarında tutarlılığı ilke edinmelidir. Bu tutarlılık tesadüfen olmaz ve sonucunda iş ve para getirir. İşinizi ciddiye aldığınızı ve iyi görünmesi için yatırım yapacağınızı bildirir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir