• Anasayfa / Arama Motoru Optimizasyonu / Web Tasarım Hizmeti…

Web Tasarım Hizmeti Almadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Nokta

Mevcut sitenizin yenilenmesi ihtiyacını karşılarken veya sıfırdan bir web girişiminizin ihtiyacı olan siteye sahip olma yönünde bir karar alırken, dikkat edilecek en önemli noktalardan biri çalışılacak ajanstır. Profesyonel bir web tasarım ajansının sahip olması gereken yetkinlik listesi uzundur.  Ancak uzman olmayan biri için listenin içerdiklerini anlamak ve bir web ajansının ilgili yetkinliklere sahip olup olmadığını kontrol etmek zorlaşabilir. Bu nedenle, kolay bir yol üzerinden iyi kötü arasındaki farkı yapabilmek lazım. İşte web tasarım ajansının iyi olanı…

  •  Önce dinler, sonra projeyi tasarlar.

Web tasarım hizmetini temin edecek kişi veya kurumun temsilcisinin istek ve taleplerinin birer birer not edilmesinin önemi büyüktür. Gelen taleplerin birtakım bahaneler nedeniyle yapılamayacağını ifade eden ajansların yetkinlikleri sorgulanabilir. Elbette ki büyük bir yazılımın web sitesi ile entegresini web tasarım ajansından talep etmek doğru değildir. Böyle bir talep kabul edilmeyebilir, ancak web sitesinin sektör trendlerine uygun bir tasarıma sahip olmasını ve SEO dostu olmasına çok dikkat edilmesini istemek ve bu isteğin ne derece yerine getirilip getirilmeyeceğini sorgulamak, karşı tarafın hakkıdır.

  • En son yazılım dillerini kullanır.

Bir web tasarım projesinin başarısını sağlayan önemli konulardan biri, kullanılan kodlama dili ve yapısıdır. Bu yapının arama motoru dostu olmasına dikkat edilmesi lazımdır. Yapının bozuk ve geçersiz kodlardan oluşması halinde SEO çalışmalarına negatif bir katkı sağlar. Bunun gibi durumlara muhatap olmamak adına SEO konusunda tecrübeli ajanslardan destek alınmasına önem verilebilir. Böylece, daha güncel bir tasarıma ve yazılıma sahip web sitesine sahip olunabilir.

  • Özgün ve sade bir tasarım mimarisi uygular.

Bazıları estetik kaygılar ile hareket ederek çok cafcaflı bir site projesi talep edilebilir. Ancak böyle bir talep doğru değildir; kullanıcı deneyimi açısından düşünüldüğü zaman sade ve anlaşılabilir mesajlar içeren sitelerin başarıları çok daha yüksektir. Üstelik SEO açısından da bu tip site modelleri çok daha önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, sitenin kurumsal kimlik yapısına uygun bir tasarımla oluşturulması, profesyonel bir görünüme sahip olması, mimarisinin düzgünlüğüdür.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir